O nás

O nás

Produktová řada Green Deal® je novou produktovou řadou firmy Mirel Vratimov a.s., která je na českém trhu již od roku 1992.

Svou existenci společnost zahájila výrobou izolačních materiálů pod názvem MIRELON, které patří k nejznámějším českým izolacím. Později společnosti rozšířila svou činnost o výrobu a zpracování extrudovaného polystyrenu. Polystyrenové podložky určené pod plovoucí podlahy jsme uvedli na trh pod značkou STARLON.

Logickým pokračováním bylo rozšíření výroby o polystyrenové potravinové misky, menuboxy a lunchboxy.

Dalším rozšířením firemního portfolia se stalo zavedení výroby průtažných potravinářských PVC fólií, jichž je Mirel Vratimov a.s. jediným výrobcem v České republice. PVC fólie BASIC jsou používány k velko-balení potravin (ovoce, zelenina, maso, houby, pečivo atd.) Výroba PVC fólie je certifikována dle mezinárodního standardu BRC/IoP PACKAGING STANDARD, který upracuje požadavky na bezpečnost obalů určených pro balení potravin.

Bezprostředně po zahájení výroby PVC fólií pro velko-balení potravin byla odstartována výroba PVC fólií určených pro domácnosti pod značnou Fresh'n'Roll. Potravinová fólie Fresh'n'Roll je vůbec první PVC potravinová fólie vyráběná v České republice. Na jaře roku 2013 byla fólie Fresh'n'Roll oceněná značkou Česká kvalita.

Poslední již zmíněnou produktovou řadou je řada Green Deal®. Firma Mirel Vratimov a.s. výrobu potravinových obalů z extrudovaného polypropylenu zahájila na konci roku 2021. Přechod na výrobu z XPP byl odpovědí na poptávku z evropského trhu, ale taky na poptávku ekologických a 100% recyklovatelných potravinových obalů.

Našim posláním je v oblasti, ve které působíme, nabídnout nejen kvalitní výrobky, ale rovněž kvalitní a spolehlivé služby související s distribucí produktů zákazníkovi.

NAŠE POSLÁNÍ JE NAŠIM MOTTEM … "ROZDÍL JE V KVALITĚ…"